Флеш-моб “Туберкульоз не вибирає”

Луганськ, 21 березня – Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» спільно з ДЗ «Луганський державний медичний університет» організовали перший у Луганську флеш-моб, присвячений профілактиці туберкульозу. Акція відбулася у рамках спільних заходів на відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом: зустрічі зі студентами Луганських ВУЗів, учнями технікумів, коледжів, ліцеїв та школярами старших класів, лекції, демонстрації відеофільмів тощо. Слоган акції: «Туберкульоз не вибирає! Будь здоровий!»

«18 років в Україні триває епідемія туберкульозу. Щодня туберкульозом захворюють 84 жителя Україні, 19 помирає, – говорить представник Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» Вікторія Гультай. – Ми вдячні студентам Луганського медуніверситету за участь у акції. Такі заходи спонукають людей піклуватись про своє здоров‘я та пам’ятати про епідемію. Можливо, ці молоді люди врятують сьогодні чиєсь життя.»

За допомогою мережі Інтернет та під час зустрічей зі студентами модератори запрошують всіх бажаючих взяти участь у флеш-мобі. Рівно о 17.00 на 1-му поверсі Луганського торгового центру «Аврора» пролунає сигнал – популярна індійська мелодія. Протягом декількох хвилин студенти Луганського медичного університету синхронно танцюватимуть під загальні оплески. Після виконання танцю усі разом вигукнуть гасло акції «Туберкульоз не вибирає. Будь здоровим!» і змішаються з натовпом.

Після завершення флеш-мобу студенти коротко пояснювали перехожим суть гасла «Туберкульоз не вибирає. Будь здоровим!» (тобто, захворіти може кожен і при появі симптомів, що перелічені в листівках, слід терміново звернутись до лікаря) і роздавали перехожим інформаційні матеріали про туберкульоз та повітряні кульки зі салоганом акції. 

Ми підготували для вас відеозапис флеш-мобу. Переглянути його можна тут: http://youtu.be/n9uJs20Jw6Y