Українські медсестри взяли участь у міжнародному тренінгу з менеджменту стійких до ліків форм туберкульозу

За підтримки Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», шість головних медичних сестер обласних протитуберкульозних закладів та старших медсестер відділень МР ТБ пройшли навчання на міжнародному тренінгу «Особливості програмного та клінічного менеджменту стійкого до ліків туберкульозу» для середніх медичних працівників. Медсестри представляли шість із десяти регіонів, у яких здійснює свою діяльність Проект USAID: Запорізьку, Одеську, Луганську та Дніпропетровську області, АР Крим та м. Київ.

Тренінг відбувся у м.Томську (Російська Федерація) з 18 по 22 листопада 2013 р. Організаторами виступили міжнародна благодійна організація «Партнери в ім'я здоров'я», яка працює в сфері громадської охорони здоров'я і медицини, та протитуберкульозна служба Томської області, що напрацювала значний досвід у питаннях контролю за мультирезистентним туберкульозом, з 2004 року здійснюючи гранти Глобального Фонду, спрямовані на подолання МР ТБ у регіоні.

Програма тренінгу фокусувалася в першу чергу на таких питаннях:

  • роль медсестри у здійсненні контрольованої терапії хворих, формуванні психологічного клімату в лікувально-профілактичному закладі;
  • основні принципи організації контрольованого лікування туберкульозу в умовах міста і села;
  • розвиток соціальної, психологічної та наркологічної допомоги хворим на туберкульоз з метою підвищення прихильності до лікування;
  • робота з хворими на туберкульоз, які не мають постійного місця проживання;
  • особливості роботи з пацієнтами з уразливих груп (споживачі ін'єкційних наркотиків, люди, які живуть з ВІЛ, робітники комерційного сексу, мігранти);
  • досвід Міжнародної ради медичних сестер в організації протитуберкульозної сестринської роботи.

«Найбільш  актуальними для мене стали питання семінару, що стосуються організації інфекційного контролю,  етапів контрольованого лікування, мотивації пацієнтів до лікування, утилізації медичних відходів. Хотілось би отримати додаткове навчання стосовно організації правильного провітрювання приміщень в умовах відсутності вбудованої вентиляції, проведення тесту на щільність прилягання респіратора (фіт-тесту), правильного розміщення бактерицидних опромінювачів, ведення документації. Дуже вдячна Проектові USAID за можливість поспілкуватись з колегами на міжнародному рівні,» – говорить Євгенія Володимирівна Квіткіна, головна медсестра Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру.

Клавдія Миколаївна Слободянюк, головна медсестра Одеського  обласного протитуберкульозного диспансеру так коментує свої враження про участь у тренінгу: «Інформація, яку ми отримали  про організацію інфекційного контролю  у медзакладах Томської області, програми «Стаціонар на дому» і «Супутник» мають  для  мене  дуже важливе практичне значення. Такі семінари необхідні і дуже важливі. Я надзвичайно ціную досвід, отриманий мною на цьому семінарі.»

Наступним кроком після завершення міжнародних  навчань стане організація медсестрами ряду навчальних заходів в Україні та поширення кращих практик у їх рідних медичних закладах та серед колег із інших регіонів.

Пропонуємо вам переглянути відеозапис відгуків учасників семінару: http://youtu.be/YBjpZ2n-49o