45 Всесвітня конференція зі здоров’я легень. День 2. Семінар з удосконалення комунікаційних навичок

 

 

Семінар з удосконалення комунікаційних навичок

Перешкодою для своєчасного і належного звернення по медичну допомогу з приводу туберкульозу часто стають міфи, стигма і дискримінація. Досвід World Vision свідчить, що ефективне і професійне спілкування між медперсоналом та пацієнтом допомагає усунути ці перешкоди і покращити виявлення захворювання та прихильність пацієнта до лікування.

Метою цього одноденного семінару було підвищити комунікаційні навички учасників, і навчити їх ефективно використовувати ці знання на різних етапах ведення хворих на туберкульоз («від виявлення кашлю до повного одужання»), поетапно ставлячи цілі, розподіляючи ролі й обов’язки надавачів послуг, та вимірюючи ефективність досягнутих результатів.

Учасники семінару відточили свої навички у комунікації, веденні переговорів, тайм-менеджменті, командній роботі і вирішенні конфліктів, а також обговорили, як врахувати навчання  міжособистісному спілкуванню при підготовці організаційного плану.

Організатори поділились із учасниками декількома напрацьованими проектом інструментами, що можуть стати в нагоді також і українським організаціям:

  • Чек-ліст для проведення менторингу з оцінки ефективності застосування навичок, отриманих медпрацівником під час тренінгу з покращення комунікаційних навичок для роботи з клієнтом;
  • Чек-ліст ключових повідомлень, які повинен озвучити медпрацівник під час першої зустрічі з клієнтом;
  • Інструмент з проведення післятестового консультування для пацієнтів з підозрою на туберкульоз, у двох зразках мокротиння яких знайдено МБТ;
  • Мотиваціна карта для хворих на туберкульоз;
  • Інструмент для скринінгу на ТБ дітей;
  • Шаблон плану дій з туберкульозу для проектів з профілактики ВІЛ та мереж ЛЖВ мереж районного рівня;
  • Інструмент для консультування пацієнтів з МР-ТБ.

Семінар був організований проектом Axshya (Індія). Проект здійснюється World Vision Індія та партнерами та за підтримки Глобального фонду. Подібний тренінг з удосконалення комунікаційних навичок проект провів для 153 тренерів для тренерів (ТоТ) і на сьогодні вони навчили 19565 співробітників охорони здоров'я на районному рівні у проектних регіонах.