45 Всесвітня конференція зі здоров’я легень. День 2. Післядипломний курс із менеджменту проектів

Другий день конференції делегати проекту "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" провели, отримуючи нові знання на післядипломних курсах і семінарах, організованих учасниками конференції. Розповімо вам про те, що нам пощастило побачити сьогодні.

Післядипломний курс із менеджменту проектів

Післядипломний курс із менеджменту проектів організований Міжнародною програмою менеджменту та розвитку Міжнародного Союзу проти туберкульозу та захворювань легень.

Курс поновив знання менеджерів та нагадав їм, чим вони насправді займаються, які в них цілі та завдання, які очікувані результати? Чи дійсно цілі відповідають отриманим результатам?

Учасники поновили свої навички щодо визначення ключових проблем, їхніх коренів та ефектів, як важливих елементів для визначення чітких та коректних цілей, тому що навіть найкращий проект, якщо він має хибні цілі, не може принести хороших результатів.

Задля визначення правильних цілей учасники навчилися використовувати ефективний інструмент під назвою "аналіз дерева". На початку курсу учасники «заблукали у лісі» інформації, ідей та підходів. Але згодом, коли усі частини вправи обєдналися в одне, учасники «знайти шлях» і відтворили два дерева для використання їх у менеджменті проектів. Головна ідея вправи – визначити ключову проблему, її причини (коріння) та ефекти (гілки і плоди) та «перекласти» або «перефразувати» їх в цілі, завдання, результати.

Учасники обговорили приклади, що пов’язані з плануванням програми контролю за ТБ:

                               ДЕРЕВО ПРОБЛЕМ                                                                                      ДЕРЕВО ЦІЛЕЙ

  

 

Завдяки таким практичним вправам, учасники підвищили знання і навички у створенні проектів від А до Я, включаючи аналіз стейкхолдерів (зацікавлених сторін), визначення ключових проблем, розробку плану заходів та моніторинг і оцінку.

Цей курс, як швидкий тест, дає розуміння того, чи менеджери проектів охорони здоров’я дійсно тримають фокус на результати, чи ж їм слід переглянути мету, підходи і цілі.

Для тих учасників, які не були знайомі з менеджментом проектів охорони здоров’я, організатори курсу пояснили ключові елементи за допомогою легко зрозумілого інструменту «Logical Framework Analysis» (Логічна структура та аналіз), що використовується для планування та менеджменту більшості міжнародних проектів.

Ознайомитись із наступним курсом