Парламентарі дев’яти країн підписали Барселонську декларацію і створили парламентський клуб для боротьби з туберкульозом

29 жовтня 2014. Сьогодні, на другий день Всесвітньої конференції зі здоровя легень у Барселоні представники дев'яти країн з п'яти континентів підписали Барселонську декларацію, що знаменує їх відданість спільній роботі по прискоренню дій та збільшенню інвестицій в боротьбу з туберкульозом. Декларацію підписали представники Бразилії, Канади, Франції, Кенії, Індії, Південної Африки, Танзанії, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів. 

Декларація стала кульмінацією урочистої зустрічі на вищому рівні – Глобального самміту з питань туберкульозу (ТБ), що вперше зібрав  обраних парламентарів з різних країн світу щоб розробити сільний план для подальших дій у боротьбі з епідемією. 

Хоча багато країн проводять політичні наради або мають парламентські комітети, присвячені боротьбі з туберкульозом, ніколи раніше парламентарі не виходили за географічні межі своїх держав щоб скординувати діяльність з туберкульозу.

Поява Декларації тісно пов'язана з останнім звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я, опублікованим минулого тижня, в якому йдеться про більші показники захворюваності та смертності від туберкульозу у світі, ніж раніше вважалось.

На фото зліва направо: Nick Herbert член Парламенту великої Британії, д-р Aaron Motsoaledi, Міністр охорони здоровя Південно-Африканської Республіки і Голова СТОП-ТБ партнерства,  José Luis Castro, виконавчи директор Міжнародного Союзу проти туберкульозу і хвороб легень, під час Глобального самміту.  Photo: Marcus Rose/The Union

Source: Stop TB Partnership