Понад 450 дніпропетровців поспілкувались із фтизіатрами під час містечка USAID

Понад 450 жителів Дніпропетровська поспілкувалися з фтизіатрами у наметі Проекту USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" в рамках роботи "Містечка USAID" 13 вересня. "Містечко", що працювало у Дніпропетровську на День міста, познайомило городян із проектами й організаціями, які втілюють програми USAID у напрямках "Охорона здоров'я", "Сільське госоподарство", "Активний громадянин", "Освіта" та "Енергоефективність".

Як і раніше, гості нашого намету покращували своїю обізнаність щодо туберкульозу, а заодно й розважались і вигравали призи. Окрім жартівливої вікторини і безпрограшної лотереї, які стали для нас уже доброю традицією, адже навчали і розважали вже й жителів Симферополя і Запоріжжя, цього разу Проект запропонував відвідувачам нову забаву – інсталяцію "Три аргументи на користь здоров'я". Велика конструкція-коло приваблювала глядачів не лише яскравими кольорами USAID, а й відповідями на важливі і цікаві запитання у трьох рубриках: "Моє здоров’я", "Мовою цифр", "Політика держави". Часто запитання були далеко не з простих, тож спонукали відвідувачів власних міркувань і дискусії: чи правда, що в Україні триває епідемія туберкульозу? чи можна лікувати туберкульоз у звичайній поліклініці? скільки коштує лікування? чому медична система поки що не справляється із захворюванням? закриття протитуберкульозних лікарень: це добре чи погано? що слід зробити, щоб взяти під контроль епідемію туберкульозу в Україні?

Ми щиро переконані, що веселе свято у "Містечку USAID" було також і корисним, та стало приводом задуматись, крім іншого, й над збереженням власного здоров’я, і над покращенням медичних послуг в Україні.

Від імені проекту хочемо подякувати чудовим лікарям – представникам ДОКЛПО "Фтизіатрія", які, крім щоденної роботи із пацієнтами у протитуберкульозному закладі, ще й свій вихідний день присвятили турботі про здоров'я своїх земляків: завідувачу легенево-туберкульозним відділенням №3 Марині Олександрівні Сусловій, завідувачу легенево-туберкульозним відділенням №4 Олександрові Ігоровичу Стадніку, завідувачу консультативної поліклініки Євгенії Петрівні Корячко, лікарю-фтизіатру легенево-туберкульозного відділення №1 Ользі Сергіївні Будило.