Керівник USAID відвідав Одесу

Одеса, 17 червня. Під час своєї подорожі до Молдови та України, керівник/Адміністратор Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Раджив Шах (Rajiv Shah) відвідав Одеський обласний протитуберкульозний диспансер, який є головним партнером проекту USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" в Одеській області. Пан Раджив Шах ознайомився із позитивним досвідом області в питаннях виявлення та лікування туберкульозу, досягнутим, серед іншого, завдяки діючим і попереднім проектам USAID. Адміністратор також обговорив із представниками міської та обласної адміністрації питання реформування галузі охорони здоров’я в Україні.

"Найбільш яскравим враженням після відвідання диспансеру для мене став професіоналізм лікарів, медсестер, лабораторних фахівців. Тут високий рівень знань, вони лікують пацієнтів за найсучаснішими методиками, і це дійсно приголомшує", – поділився пан Раджив Шах. 

Протитуберкульозні програми USAID працюють у Одеській області, починаючи з 2008 року. Партнерство USAID із Управлінням охорони здоров'я і протитуберкульозними закладами області сприяло реформуванню підходів до контролю за туберкульозом у Одеському регіоні, покращенню потенціалу лабораторної служби, удосконаленню контролю за виконанням програми боротьби з туберкульозом та впровадженню електронного реєстру пацієнтів, що допомогло у веденні медичних записів та звітів. Завдяки спільним зусиллям, сьогодні досягнуто значних успіхів у поліпшенні своєчасного виявлення туберкульозу, зменшенні показників смертності від туберкульозу і поєднаної інфекції туберкульоз-ВІЛ; область багато досягнула в переході до рекомендованої ВООЗ амбулаторної моделі лікування туберкульозу.

З 2012 року в Одеській області діє проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». Станом на сьогодні, 68 фахівців лікувально-профілактичних закладів Одеської області успішно завершили організовані Проектом навчальні програми з бактеріологічної діагностики туберкульозу, ведення випадку мультирезистентного туберкульозу, ведення випадку туберкульозу в лікувальних закладах первинного рівня, виявлення туберкульозу за методом мікроскопії мазка мокротиння, та інфекційного контролю за туберкульозом. За підтримки Проекту, Одеські фахівці також відвідали міжнародні навчальні програми: з програмного ведення мультирезистентного туберкульозу, з попередження нозокоміальної трансмісії туберкульозу, з системи забезпечення надійності лабораторної діагностики туберкульозу, з формування прихильності до лікування пацієнтів з ВІЛ/туберкульозу. У різноманітних семінарах, конференціях, круглих столах, які проведені в рамках виконання завдань та заходів Проекту, взяли участь 462 фахівці лікувальниз закладів Одеської області.

Для покращення якості діагностики туберкульозу в Одеському регіоні, організації лабораторного процесу, системи реєстрації та моніторингу даних, проект організував ряд наставницьких візитів провідних національних експертів до лабораторної мереж області. У результаті докладених Проектом зусиль, упродовж останнього року відчутно покращилася якість лабораторних досліджень. Скажімо, якщо у 2012 році лише 17% лабораторій пройшли  на відмінно зовнішній контроль якості, то у 2013 році таких лабораторій стало вже 68%. Причому, у 2013 році такою перевіркою були охоплені всі (100%) лабораторій області, у той час як у 2012 році – лише 70%.