Круглий стіл з підведення підсумків зовнішнього контролю якості в лабораторіях першого та другого рівнів Луганської області

1 квітня 2014 року Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» провів круглий стіл «Забезпечення контролю якості досліджень при здійсненні мікроскопії мазка мокротиння. Підведення підсумків зовнішнього контролю якості в лабораторіях першого та другого рівнів Луганської області за 2013 рік». У заході взяли участь 43 особи: завідуючі лабораторіями 1, 2 та 3-го рівнів та адміністрація обласного протитуберкульозного диспансеру. Мета зустрічі: покращення якості лабораторних досліджень туберкульозу в Луганській області, налагодження процедури здійснення контролю якості лабораторних досліджень та поліпшення взаємодії всередині лабораторної мережі області. 

У 2012 році за підтримки Проекту, Луганська область розробила локальний наказ про проведення зовнішнього контролю якості лабораторних досліджень. Вже у 2013 році, вперше за останні 4 роки, процедура зовнішнього контролю якості була проведена у лабораторіях 1-го рівня, причому пройшли обов'язкове панельне тестування всі 35 (100%) лабораторій. 71,5% лабораторій при панельному тестуванні набрали 95 і більше балів, що відповідає індикатору Проекту USAID. Помилки, які допускались лабораторіями, переважно були незначними (71,4% незначних помилок), тобто такими, що карались зниженням оцінки на 5 балів. Значних помилок (зниження оцінки на 10 балів) було 28,6%.

Також у 2013 році в Луганській області проводилась рекомендована, але не обов'язкова процедура контролю якості методом кураторських візитів. Цю процедуру пройшли минулого року 12 (34,3%) лабораторій області.  

У планах на 2014 рік, що були обговорені під час зустрічі, - впровадження цього року також і зовнішнього контролю якості методом сліпої вибірки. Учасники круглого столу домовились про те, що контроль методом сліпої вибірки здійснюватиметься під час кураторських візитів, що є найбільш зручним і економічно доцільним. Досі зовнішній контроль якості методом сліпої вибірки в Луганській області не проводився.