“Щоденник пацієнта” нова публікація USAID ПКТУ

Проект USAID ПКТУ підготував нову публікацію – "Щоденник пацієнта", що покликана полегшити спілкування медпрацівників із їх підопічними. У "Щоденнику" простою мовою викладено основну інформацію про лікування туберкульозу, доступні заходи інфекційного контролю, режим хворого, надано рекомендації щодо фізичного навантаження та харчування хворого в процесі одужання.

Та найбільш цінною, на нашу думку, ідеєю "Щоденника" є, власне, можливість для пацієнта брати активну участь у процесі одужання: самостійно слідкувати за своїм самопочуттям, заповнюючи відповідні розділи "Щоденника". Це додатково мотивує пацієнта до лікування, оскільки допомагає йому краще зрозуміти процес та певною мірою стати його активним учасником. Так, пацієнт має можливість відзначати в "Щоденнику" показники температури тіла й ваги, записувати свої спостереження за станом здоров'я, запитання до лікаря, що виникають в ході лікування, та відповіді медперсоналу, спільно із медпрацівником планувати наступні зустрічі та відзначати дати обстежень.

Брошура була розроблена у рамках субгранту Червоного Хреста і використовується патронажними сестрами для обговорення інформації про туберкульоз, самопочуття пацієнта, та мотивування пацієнтів до завершення повного курсу лікування. Наразі брошура розповсюджується лише патронажними сестрами Червоного Хреста. Проте, у разі Вашої зацікавленості, Ви можете завантажити "Щоденник" із нашого сайту та роздрукувати його на звичайному принтері.

Завантажити "Щоденник пацієнта"