Прес-реліз: Львівська область покращуватиме якість протитуберкульозних послуг за підтримки USAID

24 жовтня 2014 р. Львівська область приєдналась до регіонів, які отримують допомогу Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спрямовану на покращення якості і доступності протитуберкульозних послуг.  Початком співпраці стало підписання Протоколу про співробітництво між Департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА та Проектом USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

Проект має значний досвід із розбудови потенціалу національних і регіональних установ щодо планування і здійснення протитуберкульозних послуг на основі кращих міжнародних практик. Проект приділяє багато уваги впровадженню рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров¢я (ВООЗ) стратегій з виявлення і лікування туберкульозу, наближення протитуберкульозних послуг до потреб пацієнта, контролю якості лабораторної діагностики та недопущення внутрішньо-лікарняного поширення інфекції.

Досі проект працював лише у південних та східних регіонах: Донецькій, Харківський, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Луганській областях та у м. Київ. Щоб досягти стійких змін у системі надання протитуберкульозних послуг на рівні всієї держави, було прийняте рішення про включення до проекту Львівщини та Кіровоградської області.

«Співпраця із Львівською областю стосуватиметься навчання медперсоналу щодо діагностики і лікування туберкульозу на основі міжнародних стандартів, запровадження сучасних технологій лабораторної діагностики та інфекційного контролю, покращення дотримання пацієнтами режимів лікування. Особливу увагу буде приділено питанням удосконалення лікування хворих на стійкі до ліків форми туберкульозу і пацієнтів, які мають подвійну інфекцію – туберкульоз і ВІЛ, – говорить Картлос Канкадзе, керівник проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».  

Під час візиту представники проекту USAID зустрілися з керівництвом області й відвідали Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально–діагностичний центр та сімейну амбулаторію у Пустомитівському районі.

***

Метою проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» є поліпшення стану здоров'я українців, шляхом покращення якості послуг з діагностики, ведення випадку та профілактики туберкульозу, включно з випадками стійкого до протитуберкульозних препаратів та ВІЛ-асоційованого туберкульозу. Докладніше про проект на сайті: stbcu.com.ua.

***

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку: http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine