Відео: Криворізька модель амбулаторного лікування

Найбільша у Криворізькому регіоні телерадіокомпанія – "Рудана" (http://rudana.com.ua) підготувала сюжет про амбулаторну модель лікування туберкульозу, що запроваджується за підтримки проекту USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" у м.Кривий Ріг.  

Стратегія, при якій за багатомісячним лікуванням пацієнтів слідкували їх рідні, не виправдала себе: часто хворі відмовлялися від ліків щойно відчували полегшення,  і легко переконували своїх «кураторів»-родичів, що більше не потребують лікування. В результаті незавершеного курсу антибіотикотерапії бактерії виробляють стійкість до ліків. Тож такі ситуації часто призводили до смерті пацієнтів.  

Фтизіатрична служба міста змінила тактику: послуги з контрольованого лікування туберкульозу стали надаватися виключно спеціалістами. Але не у стаціонарах, умови яких некомфортні і навіть небезпечні для пацієнтів, а поруч із домом – на базі клінік первинної медичної допомоги та міського центру СНІДу. Більш того, з початку наступного року у Кривому Розі запрацює «стаціонар на дому», коли за лікуванням пацієнтів із туберкульозом слідкуватимуть волонтери громадських організацій та Червоного Хреста. Крім ліків, волонтери зможуть надавати й психологічну та соціальну допомогу. Важливо, що у новому підході знайшлося місце і для особливої групи ризику – безхатченків. Адже для багатьох із них участь у проекті може бути єдиною доступною формою медичної допомоги.

Переглянути сюжет