За підтримки проекту USAID національні експерти оцінять якість діагностики туберкульозу в лабораторіях Львівщини

З 26 по 30 січня 2015 року національні експерти з мікробіологічної діагностики туберкульозу: керівник Центральної референс-лабораторії Міністерства охорони здоров'я України і завідуючий лабораторією мікробіології Національного інституту фтизіатрії та пульмонології здійснюють кураторські візити до протитуберкульозних лабораторій Львівської області.

Мета візитів – оцінити якість бактеріологічних досліджень на туберкульоз та надати консультативну допомогу лабораторним спеціалістам Львівщини безпосередньо на їх робочому місці. Кураторські візити стали можливими завдяки підтримці Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», який працює у області з жовтня минулого року.

Кураторські візити – один із трьох методів проведення «зовнішнього контролю якості лабораторної діагностики» (інші два методи: панельне тестування і «сліпа» вибірка). Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує кожній лабораторії проходити зовнішній контроль якості щороку, для того щоб переконатись, на скільки точно здійснюється діагностика туберкульозу. У рамках цього візиту національні експерти відвідають п¢ять лабораторій другого рівня та лабораторію третього рівня Львівської області.

Досі зовнішній контроль якості лабораторної діагностики туберкульозу на Львівщині проходила лише лабораторія третього рівня. Цього року процедура уперше буде поширена й на лабораторії другого рівня.

Після завершення візиту національні експерти зроблять аналіз отриманих результатів та нададуть області рекомендації щодо покращення якості мікробіологічної лабораторної діагностики туберкульозу. Аналіз результатів може зайняти до декількох місяців.