Профілактика Ізоніазидом: буклет для ЛЖВ

Людині, яка живе з ВІЛ, загрожують різні інфекції. Проте, головна із них – туберкульоз: ця хвороба стає причиною більш ніж 60% смертей серед ЛЖВ в Україні. 

Існують два ефективних заходи, які дозволяють ЛЖВ уникнути захворювання на туберкульоз: це вчасний початок і правильний прийом АРТ та хіміопрофілактика ізоніазидом. Ці способи захисту не замінюють один одного, а діють, і є ефективними тільки разом. АРТ відновлює кількість клітин СD4, які є найпотужнішою ланкою захисту від туберкульозу, а ізоніазид утримує кількість бактерій в організмі людини на безпечному рівні.

Про те, кому слід пройти хіміопрофілактику ізоніазидом, на що слід зважати при прийнятті рішення про початок прийому препарату, та ким і як призначається ізоніазид, Ви можете дізнатися із буклету, підготованого проектом USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні": 

https://stbcu.com.ua/wp-content/uploads/2015/06/FINAL_PEPFAR_USAID_BUKLET_04_06_2015.pdf

Пам’ятайте!

За умови прийому АРТ, хіміопрофілактика ізоніазидом удвічі знижує ризик розвитку туберкульозу! НЕ ВІДМОВЛЯЙТЕСЬ, якщо лікар радить Вам пройти курс профілактики. НАГАДАЙТЕ, якщо він цього іще не зробив. Ізоніазид слід приймати щоденно. У жодному разі не можна самостійно переривати або припиняти прийом препарату!