Кращі практики: Зразок локального протоколу, розроблений Куп’янською ЦРЛ

Після затвердження стандартизованих національних уніфікованих протоколів надання первинної, вторинної і третинної медичної допомоги хворим на туберкульоз і коінфекцію ТБ/ВІЛ настала черга написання локальних протоколів – складної, але найважливішої частини роботи із стандартизації медичної допомоги.

Кожен заклад має свій обсяг досліджень і лікувальних заходів, якій він повинен і в змозі забезпечувати. Проте існує дві головні вимоги до локального протоколу: (1) ці заходи повинні повністю узгоджуватися із Уніфікованим протоколом і (2) чітко визначати відповідальних за кожен крок. Центральною частиною локального протоколу є маршрут пацієнта, тобто визначення підрозділів, до яких пацієнт прямує для діагностики і лікування. Добре, якщо протокол містить довідний матеріал, зокрема діагностичні алгоритми, показання до втручань, місцеві епідеміологічні дані тощо. 

У відповідь на прохання фахівців, які працюють на різних рівнях медичної допомоги в регіонах нашого проекту, пропонуємо Вашій увазі вдалий, як на наш погляд, зразок протоколу надання медичної допомоги хворим на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ-інфекція/СНІД та Маршрут пацієнта, розроблені Куп’янською ЦРЛ (Харківська область).

До протоколу рекомендуємо додати індикатори, які характеризують якість медичної допомоги. Знайти такі індикатори Ви можете за цим посиланням