Нове дослідження закликає терміново включити антитютюнові стратегії в програми лікування й догляду за людьми, хворими на туберкульоз, ВІЛ та ТБ-ВІЛ коінфекцію

Автори дослідження, нещодавно опублікованого в The International Journal of Tuberculosis and Lung Disease, вказують на критично важливе упущення  в сучасних програмах контролю за туберкульозом, ВІЛ та ТБ/ВІЛ ко-інфекцією. Активне та пасивне паління, як відомо, загострюють ці захворювання, але поки що стратегії скорочення вживання тютюну, засновані на даних доказової медицини не були включені до програм лікування. У опублікованих результатах дослідження наводяться докази того, що зменшення вживання тютюну, як змінюваний фактор ризику, загальний для обох захворювань, поліпшить результати лікування і догляду людей із ТБ і ВІЛ.

"Ми завдаємо шкоди людям з ТБ і ВІЛ, якщо ставимося до паління як до чогось, "з чим можна попрацювати й пізніше». Практики і політики повинні терміново взятись за вирішення проблеми паління, як частини їх допомоги людям з ТБ і ВІЛ, " – говорить д-р Анжела Джексон-Морріс, представник відділу по боротьбі з тютюнопалінням Міжнародного Союзу проти туберкульозу та захворювань легень і провідний автор дослідження. "Паління пов'язане з інфекуванням і захворюванням на туберкульоз, та погіршує результати лікування  туберкульозу. Люди, які живуть з ВІЛ, піддаються більшому ризику захворіти на пов'язані з тютюном хвороби, і куріння може також зменшувати ефективність рятівних антиретровірусних препаратів. Якщо ми включимо в повсякденну практику набір практичних заходів, ми можемо покращити результати лікування чоловіків, жінок і дітей з ТБ і ВІЛ".

Автори досліження говорять про те, що сучасні рекомендації  зі зменшення тютюнопаління серед людей з туберкульозом і ВІЛ не відображають критично важливого взаємозвязку між трьома проблемами. Тож  науковці пропонують  розширити масштаб співпраці в питаннях ТБ і ВІЛ, залучивши в практику лікування цих захворювань ключові засновані на доказах рекомендації з розробленого ВООЗ комплексу заходів зі зменшення споживання тютюну MPOWER. Маються на увазі запис і контроль споживання тютюну серед людей з туберкульозом та ВІЛ, створення вільних від куріння медичних установ,  де заборонена реклама тютюну, заохочення відмови від тютюнопаління удома та і  поради стосовно припинення тютюнопаління під час застосування схем лікування ТБ і ВІЛ. За оцінками, MPOWER дозволив  уникнути передчасної смерті  7 400 000 людей з  2007 до 2010 р.р..

Автори також підкреслюють інші переваги об¢єднання програм по боротьби з туберкульозом, ВІЛ та тютюнопалінням:  спільне використання ресурсів, більше охоплення  уразливих груп і потенціал з оптимізації системи охорони здоров'я для поліпшення догляду за пацієнтами.

ТБ і ВІЛ – це головні причини смерті від інфекційних захворювань, у той час як вживання тютюну є провідною причиною смерті в цілому.

Ознайомитись із повним текстом дослідження.

Джерело: http://www.theunion.org/news-centre/news/new-study-calls-for-urgent-action-to-integrate-anti-smoking-strategies-into-tb-hiv-and-tb-hiv-care