Новий навчальний фільм від Проекту USAID: “Туберкульоз: знай, стережись, не бійся”

TB film

Проект USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" у партнерстві з Міністерством охорони здоров'я України створили просвітницький ролик "Туберкульоз: знай, стережись, не бійся".

Цільова аудиторія фільму: представники груп ризику, люди з ознаками туберкульозу, яким варто пройти обстеження, хворі на туберкульоз, загальне населення. Хронометраж відео: 10 хв.

Фільм створено за матеріалами навчального фільму для сімейних лікарів «Туберкульоз», що був знятий Проектом USAID у 2014 році: http://youtu.be/3_Rw11lXpgQ.

Вважається, що більша частина населення України до 14 річного віку вже інфікована туберкульозом. Це не обов’язково означає, що ці люди захворіють на активний туберкульоз. Проте ризик значно збільшується, якщо імунна система людини послаблена стресом, соціальними негараздами, поганим харчуванням, чи погіршенням умов проживання.

У фільмі наводяться ознаки хвороби, при наявності яких слід терміново звернутися до лікаря, та даються корисні поради із профілактики захворювання.

Важливо знати, що туберкульоз виліковний, і чим раніше виявлене захворювання, тим більше в людини шансів на швидше й цілковите одужання. Про це свідчать історії людей, які розповідають глядачам, як свого часу перехворіли  на туберкульоз, проте завершили повний курс лікування і знову живуть повноцінним життям. Серед героїв фільму – Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі, у житті якого також був епізод особистої зустрічі із цією хворобою.

"Зверніться до лікаря, якщо відчуваєте ознаки, що можуть бути симптомами туберкульозу, – радить іще один високопосадовець, керівник офісу здоров'я Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Чарльз Лерман. – Якщо це виявиться туберкульоз, лікар призначить вам лікування, якщо ні – ви зможете бути спокійні."

Туберкульоз – всього лиш одне із захворювань. У сучасної медицини є великий арсенал засобів, щоб дати людині достатньо шансів на повне одужання.

Переглянути фільм можна за цим посиланням: http://youtu.be/WEl9ayId7PQ

Є також розширена версія фільму, створена для людей, які вже помітили в себе ознаки хвороби та тих, хто розпочав лікування. Ця версія фільму триває 18 хв. і включає такі додаткові розділи, як лікування туберкульозу під безпосереднім наглядом медпрацівника та правила збору мокротиння на аналіз.

Переглянути розширену версію фільму можна за посиланням: http://youtu.be/u7Z93qRPl7M

З приводу трансляції фільму на телеканалах та відповідної адаптації прохання звертатись до Вікторії Гультай, спеціаліста зі звязків з громадськістю та пресою, ел.пошта: vgultai@stbcu.com.ua, тел.: 066 387 2004.