Проект USAID передав респіратори Одеському обласному протитуберкульозному диспансерові

В Одеській області зафіксований один із найбільших в Україні рівнів захворюваності на туберкульоз – майже вдвічі вищий, ніж у середньому по країні (98,2 випадки проти 59,5 на 100000 населення). Як і у інших регіонах, протитуберкульозні заклади розташовані в застарілих будівлях, що ускладнює втілення заходів інфекційного контролю, а існуючі принципи фінансування послуг охорони здоров'я обмежують можливості для запровадження повноцінного індивідуального захисту для персоналу клінік. В результаті, в період з 2008 по 2012 роки, 23 співробітники протитуберкульознорї служби області захворіли на туберкульоз.

Проте, починаючи з 2012 року, проект USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" навчає медперсонал та адміністраторів щодо того, які заходи інфекційного контролю можна втілити в закладах за існуючих умов. Після консультацій з проектом, у Одеському протитуберклуьозному диспансері розподілено потоки пацієнтів, переглянуті плани приміщень, виокремлені зони високого ризику і мінімізована взаємодія між пацієнтами. Оскільки механічну вентиляцію в закладі забезпечити на належному рівні не можливо, у всіх приміщеннях, де є небезпечний аерозоль, встановлені УФ-радіатори; лікарі і медсестри слідкують за правильним використанням природної вентиляції.

В результаті співпраці з проектом, за два останні роки у обласному диспансері не зареєстровано жодного випадку професійного захворювання на туберкульоз, і лише два таких випадки зареєстровано упродовж 2013-2014 років у всій Одеській області.

На прохання Одеси і зважаючи на велику роботу, що проводиться у регіоні із забезпечення інфекційного контролю, цього тижня проект USAID передав додаткову партію респіраторів для Одещини. Докладніше – у репортажі Одеського обласного телеканалу "Репортер": http://reporter.od.ua/23130