В Україні створюється Національна платформа операційних досліджень

Європейське бюро ВООЗ, Бюро ВООЗ в Україні, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні, Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України та МОЗ України (зокрема, Департамент Громадського Здоров’я МОЗ України) оголосили про підготовку та запуск Національної платформи операційних досліджень.

Потреба в масштабних дослідженнях, які надавали б доказову базу для управлінських рішень у сфері контролю за туберкульозом, в Україні відчувається вже давно. Адже, незважаючи на великі зусилля, які робить  держава у цьому напрямку, та суттєву донорську допомогу, в країні зберігається майже  найгірша в Європі ситуація з ефективністю лікування та смертністю від захворювання. Особливо несприятлива ситуація склалася з мультирезистентним туберкульозом. Україна увійшла до п’ятірки країн з найбільшим тягарем МРТБ у світі, одержала сумне лідерство з кількості випадків туберкульозу з розширеною медикаментозною стійкістю, при чому  летальність від МРТБ мультирезистентного туберкульозу майже вдвічі перевищує показник у решті країн. Тож, крім фінансів, система контролю за туберкульозом очевидно потребує  негайного реформування на підґрунті доказових даних, отриманих у національному контексті. Такі дані можуть надати тільки операційні дослідження. 

Про концепцію операційних досліджень та про міжнародну ініціативу SORT IT Проект USAID вже писав (https://stbcu.com.ua/2014/o-r/ ). 

Докладніша інформація про запуск Національної платформи операційних досліджень  -  за цим посиланням .

У рамках створення платформи операційних досліджень в Україні найближчим часом будуть проведені такі заходи:

  • 26 жовтня 2015 року – консультативний семінар «Платформа операційних досліджень» (Див. Додаток 1)
  • 29 і 30 жовтня 2015 року  - подальші консультації зацікавлених сторін для вирішення проблемних і організаційних питань.

Крім того, у рамках ініціативи з проведення структурованого операційного дослідження та навчання (Structured Operational Research and Training Initiative – SORT IT) в Україні, у 2015-2016 роках відбудуться три навчальних семінари (Додаток 2). Перший семінар буде проведено 2-6 листопада 2015 року.