Навчальний курс з проведення операційних досліджень

25 жовтня – останній термін подання заявок на участь у навчальній програмі з планування і втілення операційних досліджень, яку організовує Європейське регіональне бюро ВООЗ у рамках співпраці з Ініціативою з проведення структурованих операційних досліджень та навчання (надалі – SORT IT). Учасники тренінгу навчаться організовувати та проводити операційне дослідження з пріоритетного питання, визначеного в межах національної програми з ТБ, здійснювати статистичний аналіз та інтерпретувати результати й, нарешті, писати статті для міжнародних рецензованих видань. Результатом навчання стане успішно завершений проект із проведення операційних досліджень, звіт з проведення дослідження, поданий до міжнародного рецензованого журналу та сформований пул експертів від країни, підготовлені до проведення операційних досліджень.

Як проект, зацікавлений у проведенні масштабних досліджень, що надавали б доказову базу для управлінських рішень у сфері контролю за туберкульозом, запрошуємо лікарів та керівників закладів охорони здоров’я, які стикаються із проблемою туберкульозу (а сьогодні це не тільки і не стільки протитуберкульозні заклади, адже виявлення туберкульозу та лікування більшості випадків переходить до сфери відповідальності первинної ланки медичної допомоги), науковців, представників громадськості, зацікавлених у вирішенні проблеми туберкульозу, долучитися до конкурсу на участь у програмі. 

Навчальний курс триватиме 12 місяців і включатиме три семінари, наставництво між семінарами і подальшу підтримку з боку міжнародних експертів, та, власне, проведення операційних досліджень. Викладання здійснюватиметься англійською (з перекладом) та російською мовами, навчальні матеріали будуть надані англійською та російською. Перший семінар відбудеться з 2 по 6 листопада 2015 року; другий семінар – з 30 листопада по 4 грудня 2015 р. або з 7 по 11 грудня 2015 року (буде повідомлено додатково), заключний семінар відбудеться в липні 2016 р.

Наголошуємо, що одним із головних керівних принципів ініціативи SORT IT є синергія між рутинним збором даних у рамках діючої національної програми та дизайном дослідження, а також накопичення «критичної маси» фахівців, обізнаних у філософії, методології та використанні даних операційних досліджень серед осіб, які приймають управлінські рішення. Це унікальна нагода виконати класичне операційне дослідження під керівництвом провідних спеціалістів з цього питання, результат якого вплине на майбутнє контролю за туберкульозом в Україні. Крім того, учасники програми набудуть  безцінного досвіду виконання операційних досліджень, написання наукової статті для визнаних у світі видань, впровадження результатів дослідження в практику, який, поза сумнівом, буде затребуваний в Україні та за її межами.

Докладніше про умови конкурсу і навчальний процес дивіться  за цим посиланням.

У процесі підготовки до конкурсу рекомендуємо ознайомитися з присвяченими операційним дослідженням матеріалами, про які Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» писав на своєму сайті раніше:

Також Вам можуть стати в нагоді програмні статті одного з лідерів ініціативи SORT IT, д-ра Роні Захарія (Rony Zachariah):

  1. The Structured Operational Research and Training Initiative for public health programmes
  2. Is operational research delivering the goods? The journey to success in low-income countries
  3. Operational research in low-income countries: what, why, and how?