Просвіта про туберкульоз за допомогою мобільних телефонів

Ми вже писали раніше про цікавий проект під назвою "Поясни туберкульоз". Ідея проекту полягає у тому, щоби надати пацієнтам основну інформацію про туберкульоз, незважаючи на те, якою мовою спілкується пацієнт. Бібліотека навчального відео для пацієнтів доступна для безкоштовного завантаження на будь-який смартфон або безпосередньо через сайт проекту: www.explaintb.org і включає відео 33 мовами. Відтепер сайт запрацював і українською мовою. http://www.explaintb.org/?lang=uk. Тож, наприклад, лікарі з України можуть  використовувати відео для роботи як із українськими пацієнтами, так і з іноземцями. 

Щоби зробити відео доступним для ваших пацієнтів потрібно:

1. Завантажити плакат із QR кодом: кольоровий чи чорно-білий.

2. Роздрукувати його та розмістити у місці, де в пацієнтів буде можливість завантажити код на свій смартфон.

3. Пацієнтам потрібно буде відсканувати QR код та скористатися ним для завантаження відео (потрібен Internet-зв'язок).

В Європі плакати з QR кодом для завантаження відео розповсюджуються у таборах біженців, медичних закладах та адміністративних будівлях. Крім того, додаток до смартфона дозволяє лікарю адаптувати відео до індивідуальних потреб пацієнта.

Доктор Крістіан Херзман з дослідницького центру Борстела, Німеччина, координатор та засновник проекту, говорить: "Використання смартфону для освіти пацієнтів – це інноваційний підхід до подолання байдужості і стигми по відношенню до туберкульозу. Ми можемо зупинити туберкульоз, тільки якщо пояснимо туберкульоз пацієнтам."

Мовний бар'єр є дуже актуальним в питанні подолання проблеми туберкульозу в Західній Європі. Щорічно число випадків туберкульозу серед мігрантів складає понад 200 000. Багато з цих людей не знає інших мов, окрім своєї рідної, та не може повноцінно спілкуватись із медиками й соціальними працівниками. Серед таких пацієнтів також багато малограмотних, тож відео на сайті www.explaintb.org дуже просте і доступне.