ПРОТОКОЛИ ОПЕРАЦІЙНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. «СВІЖЕ ПОВІТРЯ»

Ми продовжуємо публікувати протоколи операційних досліджень, які стартували завдяки грантам, виданим проектом USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» і публікуємо проект протоколу  дослідження «Свіже повітря», присвяченого ефективності навчання пацієнтів. Це дослідження присвячене ще одній болісній темі у системі контролю за туберкульозом  ‒ низькій прихильності до лікування. Сьогодні кожен п’ятий хворий на вперше діагностований туберкульоз, позитивний за мазком, перериває лікування, або лікування в нього є неефективним, що також часто зумовлено низькою прихильністю.

Ключове питання, на яке повинна бути знайдена відповідь в рамках даного дослідження ‒ чи сприяють існуючі підходи до навчання пацієнтів розвитку знань та навичок, необхідних для формування прихильності до лікування?

Дослідження виконуватиме  міжнародна громадська організація «Міжнародний Інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» (МІВСТ) у партнерстві зі Школою охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА).  Дослідники з’ясують, чи призводить навчання пацієнтів у тому вигляді, в якому воно існує,  до підвищення обізнаності щодо перебігу захворювання та ризиків недотримання повного курсу лікування, та, у решті решт, до підвищення прихильності до лікування.

Дослідження допоможіть виявити найбільш ефективні підходи до навчання пацієнтів. Сподіваємось, воно також підніме престиж «санітарно-просвітницької роботи», який у останні роки знизився.

Ознайомитись із проектом  протоколу  дослідження «Свіже повітря»