Туберкульоз виліковний! Історії, що надихають

success

Туберкульоз – це серйозне захворювання, яке може бути смертельним. Проте це захворювання піддається лікуванню. Переважну більшість випадків туберкульозу можна вилікувати, якщо вчасно розпочати терапію, приймати ліки належним чином і так довго, як призначить лікар.

Щоби підтримати тих, хто розпочав власну боротьбу із туберкульозом, Проект USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" публікує історії успіху людей, які вже одужали. Історії, які можна пов'язати з діяльністю Проекту або не пов'язати із нею, проте ці історії надихають нас на роботу і, ми сподіваємось, зможуть стати і Вашим натхненням.

Олександр Квіташвілі, Міністр охорони здоров'я України (відео): "У 2002 році я абсолютно несподівано для себе дізнався, що в мене туберкульоз. Типових симптомів, до речі в мене не було, принаймні я їх не пам'ятаю. Мені довелося приймати таблетки протягом декількох місяців і я одужав. Що найголовніше: слід зберігати спокій, знати, що це захворювання виліковне, слухатися лікаря і основне – не переривати лікування. 

Те, що я "підхопив" туберкульоз, свідчить про те, що це не хвороба окремої соціальної групи, а захворювання, яка може трапитися з кожним. Проте ще раз наголошую: ця хвороба виліковна, треба лише витримати повний курс лікування і дослухатися до порад свого лікаря. Минуло ось уже 13 років, я залишаюсь здоровим і не вважаю, що пережив щось екстраординарне".

 

Чарльз Лерман, Директор офісу охорони здоров'я, Місія USAID в Україні (відео): "Коли я працював на Філіпінах, у мене з'явився дуже сильний кашель. Я звернувся до лікаря і він був цілковито переконаний, що в мене туберкульоз. Проте лікар спрямував мене на дослідження і виявилось, що в мене було інше захворювання, яке просто мало подібні до туберкульозу симптоми. Тож дуже раджу вам, якщо ви помітили в себе такі симптоми, які можуть свідчити про туберкульоз, негайно прийти до лікаря. Він призначить вам обстеження. Якщо у вас є туберкульоз, ви зможете одразу розпочати лікування. Якщо туберкульозу немає – принаймні ви зможете бути спокійні".

 

Сестри Олена і Неля та їх сім'ї (відео): "Ми обоє працювали медсестрами в протитуберкульозному диспансері, обидві заразились туберкульозом на робочому місці. Довелося пройти через декілька непростих місяців лікування, проте саме завдяки туберкульозу ми зустріли своїх своїх чоловіків (на той час також хворих на туберкульоз), створили сім'ї. Тепер ми здорові, маємо щасливі сім'ї і здорових дітей. Хочемо сказати вам, що туберкульоз виліковний! І ми – тому живий приклад".

 

 

 

Значно більше історій дивіться на сайті www.zhyvy.com.ua, створеному Дніпропетровський БФ "Перехрестя" у рамках підтриманого Проектом USAID гранту.