Відеозапис: Можливості Національного реєстру хворих на туберкульоз

Завершувати менторингові візити підсумковою зустріччю за участі місцевих спеціалістів та адміністраторів і разом обговорювати результати візиту – це одна з ініціатив Проекту USAID ПКТУ, що стала доброю традицією і вже взята на озброєння національними експертами та партнерськими організаціями.

У квітні-червні 2015 року Проект провів декілька подібних підсумкових зустрічей з ТБ/ВІЛ: у Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Херсонській та Харківській областях. Участь у них, окрім представників закладів обласного рівня, взяли також представники Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України, як спільно з представниками Проекту відвідували ці регіони з менторинговими візитами. Національні експерти - учасники робочих груп із розробки національних клінічних протоколів не лише представили зворотній зв'язок за результатами візитів до медичних закладів, розповіли про виявлені під час менторингу досягнення і проблеми, а й відповідали на запитання учасників зустрічей. Така форма прицільного навчання на робочому місці виявилась надзвичайно результативною і була високо оцінена регіонами. 

Як виявилось, не зважаючи на регіональні особливості, є ряд запитань, які однаково хвилюють медичних спеціалістів незалежно від регіону, як от: наповнення і використання національного реєстру хворих на туберкульоз у розділі ТБ/ВІЛ, особливості застосування національного клінічного протоколу з ко-іфнекції ТБ/ВІЛ, хіміопрофілактика чи діагностика позалегеневого туберкульозу у ВІЛ-інфікованих. Щоб зробити відповіді на основні такі запитання доступними і для тих фахівців, які не були присутніми на заходах, Проект вирішив записати на відео декілька сесій одного із семінарів, а саме робочої зустрічі «Результати менторінгових візитів та шляхи покращення надання послуг з ко-інфекції ТБ/ВІЛ», що відбулася у Херсоні 10 червня 2015 року. На запитання учасників відповідає Ольга Вікторівна Павлова, заступник директора з питань організації протитуберкульозної допомоги ДУ "Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України".

Для Вашої зручності, відеозаписи з'являтимуться на сайті Проекту по одному, в такій послідовності:

  1. Можливості для використання даних з ТБ/ВІЛ у Національному реєстрі хворих на туберкульоз
  2. Епідеміологічна ситуація з туберкульозу
  3. Складні питання застосування Національного протоколу з ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ
  4. Профілактичне лікування ізоніазидом у ЛЖВ
  5. Синдром відновлення функції імунної системи (СВІС) у хворих на ТБ/ВІЛ
  6. Запитання-відповіді.

До Вашої уваги перший відеозапис – презентація Ольги Вікторівни Павлової "Можливості для використання даних з ТБ/ВІЛ у Національному  реєстрі  хворих на туберкульоз".