Відбувся тренінг для студентів Школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська Академія»

З 9 по 10 жовтня 2015 року Міжнародна громадська організація «Міжнародний Інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» (МІВСТ) у партнерстві зі Школою охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) провели тренінг на тему: «Проведення операційних досліджень для збільшення ефективності зусиль у боротьбі з епідемією туберкульозу».

Тренінг відбувся в рамках проекту: «Свіже повітря»: залучення учнів Школи охорони здоров'я Києво-Могилянської академії до підвищення ефективності національної системи контролю за туберкульозом», що підтримується проектом USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні". Головною метою проекту «Свіже повітря» є покращення політики в сфері надання послуг пацієнтам, хворим на туберкульоз в Україні шляхом проведення операційного дослідження (ОД) в декількох обраних об'єктах первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторних ТБ клініках міста Києва.

Метою тренінгу було ознайомити учасників із підходами до розробки та організації операційних досліджень, можливостями їх застосування у сфері протидії епідемії туберкульозу та сформувати у них навички проведення інтерв’ю.

У церемонії відкриття тренінгу взяли участь Ніна Чала, завідувач кафедри «Школа охорони здоров’я» НаУКМА, д-р наук з державного управління, Марія Долинська, спеціаліст з медичної освіти та надання інформації в області громадського здоров’я, к.мед.н. доцент, USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», супервізор операційного дослідження проекту «Впусти свіже повітря» та Юлія Чорна, виконавчий директор МГО «МІВСТ». Серед запрошених доповідачів та тренерів були Владислав Штанько, заступник директора ТМО «Фтизіатрія» у м. Києві, к. мед. н., Артем Мирошниченко, ст. викладач НаУКМА, директор з оцінювання у Київському міжнародному інституті соціології та Юлія Пилипас, менеджер з розвитку програм МГО «МІВСТ».

Під час тренінгу учасники мали можливість опрацювати наступні теми:

  • Профілактика, лікування та інфекційний контроль за туберкульозом.
  • Операційні дослідження (ОД), як інструмент покращення системи охорони здоров’я. Застосування ОД в сфері боротьби з туберкульозом.
  • Типові елементи протоколу ОД та вимоги до його підготовки.
  • Застосування кількісних та якісних елементів в інструментах збору інформації.
  • Активне слухання: техніки та практика використання під час проведення інтерв’ю.

У результаті тренінгового курсу та подальшого відкритого конкурсу буде відібрано групу дослідників, з числа студентів Школи охорони здоров'я для проведення операційного дослідження в рамках проекту «Свіже повітря».