Позалегеневий туберкульоз, презентації для хірургів

Питання позалегеневого туберкульозу все більше хвилюють спеціалістів. Цій проблемі останнім часом все більше уваги приділяє й ТМО «Фтизіатрія» м. Києва. Не випадково, адже є підстави вважати, що багато випадків захворювання в столиці залишаються невиявленими: за останні роки у місті зареєстровано значно менше випадків позалегеневого туберкульозу, ніж у решті регіонів, а виявлені випадки часто виявлялися занедбаними. З іншого боку, упродовж останніх років захворюваність у Києві була значно меншою за загально-національні показники, що суперечить світовим епідеміологічним трендам: відомо, що в столицях всіх європейських держав захворюваність у декілька разів перевищує загальний показник у країні.

За виявлення туберкульозу відповідають спеціалісти загального профілю. Саме вони зобов'язані запідозрити туберкульоз і вчасно скерувати хворого до протитуберкульозного диспансеру, адже це єдиний шлях для нечислених, проте дуже досвідчених, фахівців з позалегеневого туберкульозу ТМО «Фтизіатрія» розпочати лікування.  У травні за ініціативи фтизіатрів проводилися семінари для «вузьких» спеціалістів міста Києва. 4 травня питання туберкульозу обговорювали акушер-гінекологи і урологи, а 25 травня – хірурги і ортопеди-травматологи.   

Пропонуємо до Вашої уваги презентації з останнього семінару. Нагадуємо, що в співробітництві із Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця проект USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні" видав навчальний посібник «Позалегеневий і міліарний туберкульоз у хворих на коінфекцію туберкульоз /ВІЛ», який також можна завантажити на нашому ресурсному центрі.