Фотовиставка “Зупинимо туберкульоз разом” відкрилася у Сєвєродонецьку

21 липня 2016 р. у Сєвєродонецькій міській публічній бібліотеці відкрилася фотовиставка «Зупинимо туберкульоз разом». Близько 90 фоторобіт авторства заслуженого журналіста України, головного редактора Інтернет-видання «Паралель-медіа» Володимира Лермонтова розповідають про проблему туберкульозу на Луганщині. Виставка відбувається у рамках гранту, наданого проектом USAID "Посилення контролю за туберклуьозом в Україні". Організатор виставки - громадська організація «Громадська служба правової допомоги» – в липні-серпні планує проведення фотовиставок у міських бібліотеках Луганської області. Після Сєвєродонецька, це будуть Старобільськ, Рубіжне, Лисичанськ і Новоайдар.

Фотографії, представлені на виставці – це фото-розповідь про людей, які побороли хворобу або лікуються зараз від туберкульозу. Метою фотовиставки є показати справжні, не вигадані історії подолання захворювання, зменшити стигматизацію хворих і привернути увагу громадськості до зростання захворюваності на туберкульоз на Луганщині.

 

Виставку відвідали журналісти і медики, представники громадськості та Червоного Хреста, депутати і звичайні читачі. Як зазначив на відкритті виставки головний лікар Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру (Луганська область, Сєвєродонецьк) Роман Нужний, проведення цієї виставки – це добра справа і хороший шанс, який приверне до цієї проблеми увагу влади і громадськості, адже туберкульоз можна подолати лише спільними зусиллями.

За його словами, до війни на території Луганщини були дві лікарні та 9 спеціалізованих протитуберкульозних диспансерів. На сьогоднішній день на території, підконтрольній Україні залишився один протитуберкульозний диспансер закритого типу – в Лисичанську (на 130 ліжок), а також протитуберкульозні кабінети в містах Рубіжне, Сєвєродонецьк, Лисичанськ і райцентрах.

«Усі хворі, які проходять лікування в Лисичанську, є небезпечними для оточуючих, оскільки виділяють мікробактерії. Хворі, які не виділяють такі бактерії проходять амбулаторне лікування в протитуберкульозних кабінетах. На сьогоднішній день ситуація з туберкульозом залишається стабільно-напруженою, відзначається незначне зростання захворюваності. До війни, Донецька і Луганська область «давали» 15 відсотків від всієї захворюваності в Україні. Загроза нікуди не поділася… Зростання захворюваності прогнозоване, але ми до нього готові. Лікування і харчування хворих на території, підконтрольній Україні, здійснюється безкоштовно за рахунок програм Глобального Фонду, ВООЗ та МОЗ», – зазначив Роман Нужний.

Для того, щоб підготувати фото-експозицію організатори провели фотозйомку в протитуберкульозному диспансері в Лисичанську і у лікарні Рубіжного. Це розповідь не тільки про хворих, а й про лікарів. Організатори вдячні співробітникам Рубіжанського відділку поліції ГУ Національної поліції в Луганській області за допомогу при проведенні фотозйомки. Серед робіт – фото-серія про роботу місцевих дільничних, які проводять профілактичну роботу серед нарко- і алкозалежних, раніше засуджених громадян.

«Наша організація – «Громадська служба правової допомоги» – провела велику роботу з підготовки цієї фотовиставки. Її проведення стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, що надається через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Ми вдячні Володимиру Лермонтову за участь у нашому проекті. Ми також вдячні всім іншим учасникам – лікарям, працівникам поліції, працівникам культури, соціальної сфери», – зазначив представник громадської організація Максим Данильченко.

«Кожна фотографія – окрема історія, окреме життя. В очах фото-героїв – біль і страх, надія і віра. Всі знімки зроблені з їх згоди. Наші фотографії зможуть розвінчати міф про те, що на туберкульоз хворіють лише наркомани або особи без певного місця проживання. Туберкульоз може бути поруч з кожним із нас і це стосується всіх. Ми сподіваємося викликати співчуття і розуміння у відвідувачів фотовиставки. Всі разом ми здатні допомогти хворим повернутися до нормального життя і не відчувати себе ізольованими і нікому не потрібними», – зазначив автор знімків Володимир Лермонтов.

Посилання на статті та фотографії, які були зроблені у рамках проекту, тут:

Луганщина. Война. Туберкулез (часть первая)

Луганщина. Война. Туберкулез (часть вторая)

Луганщина. Война. Туберкулез (часть третья)

Луганщина. Война. Туберкулез (часть четвертая, заключительная)

Рубежное: о шприцах, туберкулезе и… хоккее 

Оригінал статті: http://paralel-media.com.ua/p75061.html