Готуємось до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом

"Об'єднуймось, щоб покласти край туберкульозу!" ("Unite to End TB"!) – цей слоган СТОП-ТБ партнерство оголосило гаслом цьогорічного Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня). Упродовж усієї кампанії подовжуватиме відігравати важливу роль символ Червоної Стрілки, що був нещодавно презентований СТОП-ТБ партнерством. На сайті партнерства http://stoptb.org/ запропоновані готові дизайнерські рішення для друку плакатів, листівок, футболок і кепок до Дня боротьби з туберкульозом.

Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» також має що запропонувати нашим партнерам. Запрошуємо всіх регіональні телеканали та всіх зацікавлених безкоштовно скористатись для трансляції створеним нами фільмом для загального населення «Туберкульоз. Знай, стережись, не бійся». Ролик був знятий минулого року в співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та за участі Міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі. Фільм розміщений на сайті проекту: https://stbcu.com.ua/2015/film-2/ і може бути легко завантажений для подальшої демонстрації. З питань завантаження відео у інших форматах, будь ласка, звертайтесь до Вікторії Гультай, спеціаліста зі зв’язків з громадськістю: vgultai @ stbcu . com . ua.
 
Нагадуємо, найсвіжіші дані про ситуацію з туберкульозом в Україні ви можете знайти у Глобальному звіті ВООЗ за 2015 рік: http://www.who.int/tb/publications/global_report/en/ (переклад основних показників українською: https://stbcu.com.ua/2015/whoreport-2015 ) та на сайті Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями: http://ucdc.gov.ua/pages/diseases/tuberculosis/surveillance/statistical-information).

Інформаційні матеріали для загального населення доступні для завантаження на сайті Ресурсного центру з туберкульозу:  http://tb.ucdc.gov.ua/ у розділі “Популярно про туберкульоз”.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з ТБ проект USAID ПКТУ планує опублікувати відео-ролик про перші результати пілотування амбулаторної моделі лікування туберкульозу в м.Кривий Ріг. Ролик знятий на основі реальної історії пацієнтки, яка завершує лікування у рамках амбулаторної моделі, та доповнений короткими інтерв’ю заступника міністра охорони здоров’я України Ігоря Перегінця, головного лікаря міського протитуберкульозного диспансеру Дмитра Севенка та медсестер ДОТ-кабінету ЦПМСД. Хронометраж ролику близько 3 хвилин. Слідкуйте за повідомленнями на нашому сайті.

МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI), яка є грантером проекту USAID, проведе круглий стіл в м.Києві, де зацікавленим сторонам будуть представлені результати соціологічного дослідження щодо стану справ з доступом до діагностики ТБ серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і учасників АТО. У Дніпропетровську, Львові, Кіровограді та Херсоні відбудуться зустрічі з координації діяльності з протидії туберкульозу в регіонах.