Керівництво з передачі даних у діагностиці туберкульозу

19 жовтня 2016 – Глобальна лабораторна ініціатива (GLI) опублікувала Коротке керівництво з передачі даних у діагностиці туберкульозу (GLI Quick Guide to TB Diagnostics Connectivity Solutions). Посібник допоможе керівникам лабораторного напрямку програм боротьби з ТБ і їх партнерам зрозуміти, що таке передача даних у діагностиці туберкульозу, як вона може бути корисною, і що потрібно для того, встановлювати і використовувати цей механізм ефективно.

Нові методи діагностики, в тому числі Xpert MTB/RIF, BACTEC, а також ряд діагностичних методів, пов'язаних з ВІЛ, надають результати у цифровому форматі. На відміну від даних, записаних на паперовому носії, електронні дані можуть бути швидко і точно надіслані і проаналізовані завдяки системі передачі даних. Таким счном вирішуються декілька важливих задач: віддалено можна моніторити якість робіт, результати діагностики можуть автоматично передаватися лікарям, системі управління інформацією лабораторії або до електронного реєстру тощо. Система передачі даних може забезпечити економічно надзвичайно ефективний спосіб функціонування мережі приладів і поліпшити обмін інформацією, необхідною для догляду і лікування пацієнта.

Посібник GLI також містить посилання на онлайн порівняння наявних на сьогодні програм для передачі даних, із описом функціоналу кожної.

Керівництво доступне англійською мовою і наразі перекладається французькою, португальською, російською та іспанською мовами. Слідкуйте за оновленнями на сайті Всесвітньої організації охорони здоров‘я.

Члени GLI, які беруть участь у Всесвітній конференції Союзу зі здоров'я легень, можуть забрати друковану копію посібника на Symposium on Driving real - time access to diagnostic data through connected diagnostics (симпозиум з Використання в реальному часі доступу до діагностичних даних через пов'язану діагностику (четвер 27 жовтня, 15:15 – 16:45 зал засідань 11а).

За докладнішою інформацією звертайтесь, будь ласка, до секретаріату GLI: або відвідайте веб-сайт GLI