Лікування хіміорезистентного туберкульозу за місцем проживання у порівнянні з традиційним лікуванням у стаціонарі

Амбулаторне лікування все більше і більше стає реальністю. Проте лікування мультирезистентного туберкульозу вдома ще сприймається з насторогою – є побоювання стосовно можливого поширення в осередках, тяжких побічних явищ, нездатності хворого витримати тривале лікування без тиску лікарняних стін. Тому вкрай вчасно з’явився результат мета-аналізу результатів амбулаторного лікування МРТБ, який містить узагальнення 16 досліджень, що проводилися в Бангладеш, Китаї,  Ефіопії, Кенії, Індії, ПАР, Філіппінах, Росії та Узбекістані. Загалом спостерігалося 3344 пацієнти. Результати вражають: успішність такого лікування в середньому становить 68% ( при цьому ефективність лікування туберкульозу з розширеною чутливістю ‒ 48%) у порівнянні з 57% успішністю стаціонарного лікування. Невдача лікування сталася у 7% хворих на домашньому лікуванні і у 19% стаціонарних хворих.

Завантажити стислий переклад українською  "Лікування хіміорезистентного туберкульозу за місцем проживання у порівнянні з традиційним стаціонарним лікуванням" 

Ознайомитися з оригіналом публікації англійською можна за посиланням: https://ghrp.biomedcentral.com/articles/10.1186/s41256-016-0010-y