Соціо-психологічна підтримка підвищує прихільність до лікування туберкульозу

18 листопада 2016 року у рамках виконання програми «Пліч-о-пліч: покращення прихильності до лікування ТБ через надання соціально-психологічної підтримки пацієнтам», яку за грантом проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» впроваджує МГО «Міжнародний Інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» відбулося засідання робочої групи з підтримки пацієнтів хворих на туберкульоз при Київській міській координаційній раді з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Виконавці оприлюднили висновки, яких дійшли впродовж виконання програми, яка включала розробку цілісної моделі психо-соціальних послуг хворим на туберкульоз, навчання медичних працівників основам її надання, а також демонстрацію переваг розробленої моделі на прикладі двох районів Києва.

Проведена низка тренінгів для медичних працівників, розроблений механізм перенаправлення хворих для отримання немедичної підтримки, розроблений і поданий для затвердження до МОЗ методичний посібник з психо-соціальної підтримки. Не менш важливий безпосередній ефект – 200 хворих отримали психологічну підтримку у вигляді індивідуальної і групової психотерапії, яка була «підкреплена» видачою мотиваційних гігієнічних і харчових наборів хворим, які акуратно проходили лікування і відвідували зустрічі з психологом.

У результаті отримані докази ефективності психо-соціальної підтримки, яких до того бракувало в Україні: зріс відсоток пацієнтів з високою прихильністю – з 36% до 44%; помітно зменшилась поширеність низької прихильності в групі опитаних хворих – з 24% до 15%. Значно покращився психологічний стан хворих: зменшився відсоток тих, хто психологічно ізолюється від друзів та родичів через хворобу (з 37% до 31%), тих, хто має страхи та побоювання, коли хтось новий дізнається про їхнє захворювання (з 52% до 46%), тих, хто відчувають сором у зв’язку зі своєю хворобою (з 44% до 40%), а також пацієнтів, які не мають бажання претендувати на роботу чи підвищення через хворобу (з 31% до 23%).

Завантажити презентацію висновків дослідження «Пліч-о-пліч: покращення прихильності до лікування ТБ через надання соціально-психологічної підтримки пацієнтам»

Завантажити звіт дослідження "Результати програми соціо-психологічної підтримки хворих у м. Києві: вплив на прихильність до лікування і психологічний стан хворих".