Ризик трансмісії туберкульозу у закритих приміщеннях

Пропонуємо до вашої уваги огляд статті, присвяченої кількісній оцінці ризику трансмісії туберкульозу у закритих приміщеннях. Метод заснований на дослідженні концентрації СО2    у повітрі закритих приміщень. Перспектива застосування цього методу вперше була окреслена на  43-й Всесвітній конференції із здоров’я легень (Париж, 2013 ), про що Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» звітував раніше: https://stbcu.com.ua/2013/44-conference-day3/ .

І ось, через три роки – результати масштабного дослідження, доповненого математичним моделюванням ефективності можливих реконструкцій. У статті доведено, що високий ризик  існує майже в усіх громадських приміщеннях, які часто і на тривалий час відвідуються. Важливо, що відносно проста і дешева реконструкція, і навіть уведення у звичку тримати двері і вікна відчиненими суттєво зменшують ризик. Проте, найважливіший висновок – ризик зараження у закритому приміщенні може і повинен бути розрахований і знижений навіть у Південно-Африканській Республіці, де захворюваність на туберкульоз і ВІЛ у десять разів вища за Україну. Потрібно лише усвідомити, що повітря є єдиним чинником передачі інфекції, та не відволікати увагу і кошти на застарілі підходи із дезінфекції поверхонь і ґрунту, як це, на жаль, досі трапляється.

Переглянути Огляд статті з кількісної оцінки ризику трансмісії туберкульозу у закритих приміщеннях.

Ознайомитися з повним текстом статті (англійською мовою) і посиланнями на літературні джерела можна за посиланням: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4978153/