Перший крок до стандартизації соціо-психологічних послуг. Ще один результат грантової програми проекту ПКТУ

Коаліція

22 грудня 2016 року відбулася зустріч за круглим столом, присвячена завершенню імплементації гранту USAID ПКТУ, який впроваджувала Коаліція ВІЛ-сервісних організацій. Головною метою цього проекту було адвокатувати створення набору послуг з  немедичної (соціальної, психологічної) допомоги хворим на туберкульоз, які доцільно б було впроваджувати у кожному з регіонів, де працює проект USAID:  Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Одеській,  Запорізькій, Львівській областях та м. Києві.

Спочатку «Коаліція» створила так званий типовий протокол соціо-психологічних послуг хворих на туберкульоз, який зібрав найбільш поширені у світовій практиці види немедичної допомоги, зокрема: видачу мотиваційних наборів, оплату проїзду пацієнта, психологічну підтримку, навчання хворого і членів його родини, допомогу в оформлені документів, отриманні державних субсидій і виплат, організацію контрольованого лікування за допомогою мобільних чи Інтернет-технологій (навчання пацієнтів і медичних працівників, надання оргтехніки). Ці послуги можуть надавати НУО, Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, релігійні організації тощо.

Зрозуміло, що ані держава, ані НУО, ані донори не зможуть забезпечити надання повного спектру зазначених послуг кожному хворому на туберкульоз. Тому наступним етапом впровадження гранту було визначення переліку послуг, які реально забезпечити у кожному із регіонів і потенційних виконавців цих послуг.

Результатом проекту сталі  регіональні протоколи, затверджені рішеннями чотирьох обласних координаційних рад  (Одеська, Херсонська, Запорізька та Львівська обл.). В усіх інших регіонах підписані відповідні меморандуми. Наступним кроком має стати формування соціального замовлення на певні послуги,  або створення регіональними НУО заявок на конкурс соціальних проектів на основі цього протоколу.

Типовий локальний протокол і аналітична довідка, що включає аналіз існуючої моделі надання соціально-психологічної підтримки хворим на ТБ на амбулаторному етапі лікування у кожному з 9 регіонів, завантажені на ресурсний центр з туберкульозу http://tb.ucdc.gov.ua/typovyy-protokol-nadannya-nemedychnykh-poslug , http://tb.ucdc.gov.ua/analitychna-dovidka-schodo-nadannya-nemedychnoyi-pidtrymky-khvorym-na-tuberkuloz-na-ambulatornomu-etapi-likuvannya Таким чином робота над протоколами може бути відновлена як в областях виконання гранту, так і поза їх межами.

Презентації з конференції можна завантажити за посиланнями. У якості прикладу вдалого локального протоколу публікуємо протокол, затверджений Херсонською обласною координаційною радою з питань туберкульозу.

Завантажити презентації: