У Львові відбувся круглий стіл «Об’єднаймось задля протидії туберкульозу»

Сьогодні, 24 лютого 2016 року, у конференц-залі готелю «Львів» відбувся круглий стіл «Об’єднаймось задля протидії туберкульозу». Захід присвячений початку реалізації у Львівській області Львівською обласною організацією Ліги соціальних працівників України грантової програми «Покращення доступності послуг з протидії туберкульозу шляхом активізації місцевих громад та використання потенціалу АКСМ-стратегії» за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». Учасниками круглого столу були представники структурних підрозділів Львівської обласної державної адміністрації, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького та науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни Міністерства охорони здоров’я України, лікарі, зокрема, організатори охорони здоров’я, фтизіатри та інфекціоністи, працівники соціальних служб і засобів масової інформації, священики та представники релігійних організацій, громадські активісти.

          

Мета заходу:

  • розробка рекомендацій та пропозицій щодо сприяння кращої поінформованості партнерів міжгалузевої співпраці у сфері охорони здоров’я, фахівців з актуальних медико-соціальних аспектів протидії туберкульозу;
  • напрацювання ефективних організаційно-методологічних підходів до залучення потенціалу Церкви та територіальних громад для вирішення проблеми;
  • укладання Меморандуму про здійснення спільних дій у сфері протидії туберкульозу в місті Львові та Львівські області.

 

Завідувач відділення Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Володимир Новосільський ґрунтовно висвітлив сучасні медико-соціальні аспекти протидії туберкульозу в Україні та Львівщині,  а також фактори, які впливають на його поширення. Зосередив увагу на динаміці захворювання, епідситуації по ТБ та ВІЛ/СНІДу в Україні, основних проблемах боротьби з епідемією туберкульозу та рекомендаціях ВООЗ "Як зупинити туберкульоз".                               

 

Актуальним питанням громадського здоров’я в Україні, в контексті реформування національної системи охорони здоров’я, теорії та практики реалізації адвокаційного, комунікаційного та соціально мобілізаційного супроводу протидії туберкульозу присвятив свій виступ головний лікар Львівського обласного центру здоров’я Юрій Островерха. Зокрема, ним було підкреслена важливість  об’єднання зусиль влади, медичної галузі та ресурсів громадянського суспільства для забезпечення результативної міжсекторальної взаємодії в боротьбі з туберкульозом. Цікавими були приклади позитивного вітчизняного досвіду вирішення проблем у сфері громадського здоров’я, зокрема, участь Церков і релігійних організацій України у боротьбі з поширенням епідемії ВІЛ/СНІДу та роботі з людьми, що живуть з ВІЛ/СНІДом.   

Планами та особливостями організаційного і методологічного підходу до реалізації проекту «Покращення доступності послуг з протидії туберкульозу шляхом активізації місцевих громад та використання потенціалу АКСМ-стратегії»,  поділився з присутніми голова Львівської обласної організації Ліги соціальних працівників України Ярослав Коваль: «Основними завданнями Проекту є інформування населення та консолідація зусиль, знань і навичок щодо запобігання поширенню туберкульозу, а також залучення ресурсів релігійних громад, благодійних та донорських коштів для заохочення груп ризику пройти обстеження на туберкульоз і посилення їх прихильності їх подальшого контрольованого лікування».     

           

Директор Перемишлянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іван Шалапський наголосив на ролі місцевого самоврядування та дії територіальної громади у сфері протидії туберкульозу. З його виступу присутні дізналися про цікавий досвід роботи соціального комітету з протидії туберкульозу, який створений  в Перемишлянській районній державній адміністрації. 

Після перерви відбулася жвава дискусія учасників круглого столу. Питання подальших кроків з реалізації цілей проекту обговорювалися представниками духовенства, релігійних об’єднань, громадських організацій.               

 

Обговорення завершилось прийняттям Меморандуму «Про здійснення спільних дій у сфері протидії туберкульозу у місті Львові та Львівській області».

 Прес-служба  Департаменту охорони  здоров'я ЛОДА  тел. 276-23-60 

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/4879.html