Глави держав і урядів взяли на себе історичне зобов’язання покінчити з епідеміями туберкульозу та СНІДу до 2030 року

UN Political Declaration

8 червня у Нью-Йорку глави держав і урядів країн-членів ООН прийняли Політичну декларацію ООН з ВІЛ/СНІДу, що містить зобов'язання покінчити зі СНІДом до 2030 року, фінансувати і реалізувати цілі, поставлені в Глобальному плані з викорінення туберкульозу на 2016-2020 роки, та інші амбітні цілі.

Декларація включає в себе зобов'язання знизити смертність від туберкульозу серед людей, які живуть з ВІЛ, на 75% до 2020 року, як це зазначено в Стратегії ВООЗ «Покласти край туберкульозу», фінансувати та реалізувати цілі Глобального плану Стоп-ТБ Партнерства «Покласти край туберкульозу» на 2016-2020 роки, і досягнути цілі 90-90-90: 90% охоплення лікуванням тих, хто його потребує, в тому числі 90% представників груп ризику, та досягнення принаймні 90% успіху лікування.

"Я вже говорив раніше, що ми не можемо перемогти в боротьбі проти СНІДу в ізоляції, і те ж саме стосується й наших зусиль у боротьбі з туберкульозом. Багато світових лідерів поділяють цю точку зору, про що свідчить прийняття Політичної декларації. Декларація включає в себе заклик до пацієнт-орієнтованої інтеграції і спільного розміщення послуг туберкульозу і ВІЛ, активізацію виявлення хворих на туберкульоз серед усіх людей, які живуть з ВІЛ, а також зобов'язання щодо зниження смертності від туберкульозу серед людей, які живуть з ВІЛ, на 75% до 2020 року ", сказав д-р Аарон Мотсоаледі, голова Стоп Координаційної радо Стоп-ТБ Партнерства і міністр охорони здоров'я Південної Африки.

"Світ має можливість покласти край епідемії, яка визначала поняття громадського здоров'я упродовж цілого покоління," сказав виконавчий директор ЮНЕЙДС Мішель Сідібе. "Рішення, прийняті тут, включаючи зобов’язання досягнути цілі «нуль нових випадків ВІЛ-інфекції, нуль смертей внаслідок СНІДу і нуль дискримінації», створить трамплін для реалізації інноваційного, заснованого на доказових даних і соціальній справедливості, порядку денного, який покладе край епідемії СНІДу до 2030 року".

Із прес-релізу Стоп ТБ Партнерства