Звіт операційного дослідження щодо існуючих підходів до навчання пацієнтів та їх впливу на формування прихильності до лікування

МГО «Міжнародний інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» оприлюднила «Звіт за результатами операційного дослідження щодо існуючих підходів до навчання пацієнтів та їх впливу на формування прихильності до лікування туберкульозу на амбулаторному етапі».

Операційне дослідження «Свіже повітря»: залучення студентів Школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» до підвищення ефективності національної системи контролю за туберкульозом» проводилось з липня 2015 по лютий 2016 р. за підтримки проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

Дослідження здійснювалось у протитуберкульозних диспансерах та закладах первинної медико-санітарної допомоги у п’яти районах м. Києва і ставило за мету розробку рекомендацій для прийняття управлінських рішень з кращого надання протитуберкульозних послуг і покращення прихильності пацієнтів до лікування.

У рамках дослідження вивчались існуючі стратегії навчання хворих на туберкульоз та аналізувався вплив цих стратегій на проходження пацієнтами повного курсу лікування. Дослідження включало опитування медичних працівників з числа сімейних лікарів, лікарів і медичних сестер з протитуберкульозних диспансерів та закладів первинної медико-санітарної допомоги, медичних сестер Товариства Червоного Хреста України, соціальних працівників недержавних та державних організацій, а також анкетування пацієнтів, хворих на ТБ, які проходять підтримуючу фазу лікування на амбулаторному етапі.

 

Завантажити «Звіт за результатами операційного дослідження щодо існуючих підходів до навчання пацієнтів та їх впливу на формування прихильності до лікування туберкульозу на амбулаторному етапі»