Доступ до послуг у сфері лікування коінфекції туберкульоз/ВІЛ

Туберкульоз є головним супутнім захворюванням у людей, які живуть з ВІЛ в Україні та основною причиною смертей від СНІДу. За даними Міністерства охорони здоровя, у 2011 році туберкульоз виявлено у 62,5% нових випадків СНІДу (5745 з 9189 випадків); туберкульозом були зумовлені 74% смертей від СНІДу (2765 смертей з 3736).

Поліпшення доступу до послуг протидії ко-інфекції ТБ\ВІЛ є одним із чотирьох головних завдань Проекту. У рамках цього завдання, Проект відслідковує прогалини в наданні послуг з протидії ко-інфекції ТБ\ВІЛ та надає технічну підтримку для їх виправлення; впроваджує тестування на ВІЛ для хворих на туберкульоз та скринінг на ТБ серед ВІЛ-позитивних осіб; удосконалює механізми  ефективного перенаправлення пацієнтів між протитуберкульозними закладами та СНІД-центрами.

  • Разом із Центром з контролю та профілактики захворювань США та іншими партнерами, Проект працює над зміцненням системи перенаправлення пацієнтів із ко-інфекцією ТБ\ВІЛ шляхом встановлення чітких стандартних робочих процедур, посилення роз’яснювальної роботи та супроводу пацієнтів із застосуванням електронного реєстру E-TB Manager та інших інструментів. 
  • Проект проводить тренінги з питань туберкульозу для надавачів послуг із протидії ВІЛ та, навпаки, тренінги з діагностики, лікування та профілактики ВІЛ – для надавачів протитуберкульозних послуг. Проект заохочує застосування форм перенаправлення пацієнтів, щоб запобігти «загубленню» пацієнтів між двома вертикальними службами.
  • Спираючись на досвід успішних моделей, створених попередніми проектами АМР США та іншими донорськими проектами (як в Україні, так і за її межами), Проект працює над збільшенням охоплення якісною діагностикою на ВІЛ пацієнтів із туберкульозом та раннім скринінгом на ТБ для ВІЛ-позитивних осіб.