Розбудова потенціалу для протидії мультирезистентному туберкульозу

Деякі з теперішніх рекомендацій МОЗ України не повністю відображають принципи, викладені у відповідних протоколах Всесвітньої охорони здоров'я (ВООЗ). Таким чином, існує неузгодженість в практиці лікування, результатом чого стають помилки в лікуванні, які в свою чергу викликають збільшення мультирезистентного ТБ, що може призводити до захворювання на туберкульоз із широкою лікарською стійкістю.

Задля покращення спроможності країни до впровадження програм ведення випадків мультирезистентного ТБ та ТБ із широкою лікарською стійкістю, Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» проводить навчання, супервізію та менторинг ведення хворих на туберкульоз з множинною лікарською стійкістю на основі протоколів ВООЗ:

  1. Проект адвокатує внесення змін, що відповідають міжнародним стандартам ВООЗ, у політику і протоколи як на національному, так і на регіональному рівні. 
  2. Проект здійснює каскадне навчання з питань мультирезистентного туберкульозу, охоплюючи не лише районний і обласний штат фтизіатричної служби, а й медиків на первинному рівні медичного обслуговування. 
  3. Проект підтримує здійснення якісної діагностики і лікування на всіх рівнях системи охорони здоров’я, впроваджуючи навчання, менторинг та моніторинг клінічного ведення пацієнтів. 
  4. Проект взаємодіє з проектом USAID зі зміцнення фармацевтичних систем та МОЗ України для забезпечення вчасних поставок якісних ліків другого ряду. 
  5. Проект сприяє здійсненню зовнішнього контролю якості роботи лабораторної мережі та співпрацює із супра-національною референт-лабораторією.