Дослідження і звіти

 

Звіт операційного дослідження щодо існуючих підходів до навчання пацієнтів та їх впливу на формування прихильності до лікування

МГО «Міжнародний інститут проблем ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» оприлюднила «Звіт за результатами операційного дослідження щодо існуючих підходів до навчання пацієнтів та їх впливу на формування прихильності до лікування туберкульозу на амбулаторному етапі». Операційне дослідження «Свіже повітря»: залучення студентів Школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» до підвищення ефективності національної системи контролю за туберкульозом» проводилось з липня 2015 по лютий 2016 р. за підтримки проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

 

 

Аналітичний огляд "Світовий досвід нормування впливу на працівників бактерицидного ультрафіолетового випромінювання"

На замовлення ДУ "Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України", Проект USAID підготував аналітичний огляд, що містить аналіз існуючої в Україні нормативно-правової бази, яка регламентує використання бактерицидних опромінювачів у закладах охорони здоров’я, та порівняв її з міжнародними регуляціями, включно з тими, що діють у країнах пост-радянського простору.

 

 

 

Звіт з оцінки заходів інфекційного контролю, що впроваджуються за підтримки Проекту

Звіт консультанта Шалви Гамселидзе, MSc, PhD, за результатами візиту 4-10 жовтня 2015 р. щодо заходів інфекційного контролю, що впроваджуються за підтримки проекту USAID "Посилення контролю за туберкульозом в Україні".

 

 

 

Family doctors office in Kryvyy Rih

Опис пілотного дослідження «Впровадження амбулаторних моделей лікування хворих на туберкульоз та ВІЛ-асоційований туберкульоз у промисловому місті, на прикладі міста Кривий Ріг та коротка презентація пілоту

Мета пілоту – обґрунтувати та пілотувати найбільш ефективні амбулаторні моделі лікування хворих на ТБ та ТБ/ВІЛ, з наданням переваги лікуванню хворих у закладах ПМСД, а також надати рекомендації щодо покращення якості та ширшого впровадження амбулаторних моделей.

 

 

Ретроспективне дослідження економічної ефективності організаційних моделей надання медичної допомоги пацієнтам з ТБ у м.Кривий Ріг

Дослідження являє собою ретроспективний аналіз даних за 2013 рік і включає дві складові: 1) оцінку вартості (на основі Керівництва ВООЗ щодо аналізу економічної ефективності програм контролю за туберклуьозом) і 2) оцінку ефективності (на основі аналізу прихильності до ДОТ-лікування та результатів лікування

 

Дослідження «Гендерні особливості поведінки та життєдіяльності пацієнтів, хворих на туберкульоз» 

Дослідження проведене у 2013 році за підтримки Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». Крім загальновідомого, підтвердженого медичною статистикою факту про переважання серед пацієнтів з діагнозом ТБ чоловіків, дослідження виявило іще ряд характерних гендерних особливостей

 

  Звіти Національної експертно-консультаційної групи  з інфекційного      контролю за туберкульозом за    результатами моніторингових візитів

За підтримки Проекту, експертно-консультаційна група з питань інфекційного контролю (ЕКРГ) Державної санітарно-епідеміологічної служби України здійснила ряд моніторингових візитів до протитуберкульозних закладів, закладів ПМСД та СНІД-центрів у регіонах проекту. ЕКРГ оцінювала проблеми та ризики, які впливають на ефективність інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз, та надала рекомендації з покращення заходів з інфекційного контролю.

   АНАЛІЗ НЕДОЛІКІВ СИСТЕМИ НАДАННЯ ПОСЛУГ З КО-ІНФЕКЦІЇ ТБ/ВІЛ.    Аналітичний звіт

Комплексний аналіз недоліків був проведений Проектом USAID ПКТУ спільно з Глобальним інститутом туберкульозу при Ратгерському університеті, Університет штату Нью-Джерсі з метою оцінити існуючі моделі, та напрями співробітництва між ТБ і ВІЛ службами та організаціями, які надають допомогу хворим з подвійною інфекцією ТБ/ВІЛ. Мета цього аналізу, проведеного у 10 регіонах діяльності Проекту, полягає у розробці рекомендацій та зауважень щодо покращень на інституційному рівні та рівні окремих медичних закладів, що, в свою чергу, сприятиме реалізації спільних заходів з ТБ/ВІЛ на місцевому рівні.

 

  ФОРМИ ЗВІТНОСТІ З ПРОВЕДЕННЯ ЗОВНІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ     ЛАБОРAТОРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

Для полегшення звітності з проведення зовнішнього контролю якості лабораторних досліджень, Проект USAID ПКТУ пропонує Вашій увазі перекладені українською мовою та адаптовані форми звітів, розроблених ВООЗ.

 

          РЕЗУЛЬТАТИ КЛІНІЧНИХ ВИПРОБУВАНЬ НОВИХ СХЕМ ЛІКУВАННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

представлені на 44-й Всесвітній конференції зі здоров'я легень, що відбулася у Парижі на початку листопада 2013р. Випробування були анонсовані ВООЗ у 2012 році і стали першою за багато років спробою суттєво змінити підходи до лікування туберкульозу.

 

  МЕДИЧНІ ПРАЦІВНИКИ ПРО ІНФЕКЦІЙНИЙ КОНТРОЛЬ: РІВЕНЬ ЗНАНЬ ТА      ПОВЕДІНКОВІ ПРАКТИКИ.  Аналітичний звіт 2013р. 

Опитування проведене в 2013 р.

Мета дослідження – оцінити динаміку знань медичних працівників з питань інфекційного контролю та їх застосування в практиці фтизіатричної та ВІЛ/СНІД служб за період реалізації Проекту. Основним методом дослідження є порівняльний аналіз даних двох хвиль опитувань медичних працівників, проведених у 2012 р. і 2013 р. за єдиними вибіркою, інструментарієм (анкетою) та методом збору даних.

 

ПІЛОТУВАННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЩОДО ХІМІОРЕЗИСТЕНТНОГО ТУБЕРКУЛЬОЗУ В УКРАЇНІ

     Аналітичний звіт за результатами пілотування

Навесні та влітку 2013 року Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» спільно з ВООЗ провели в Харківський та Херсонській областях перше в Україні пілотне дослідження щодо хіміорезистентного туберкульозу. Пілотування ставило за мету набуття необхідного досвіду, який буде використаний для проведення широкомасштабного дослідження на всій території України. Отримані результати та рекомендації для ефективного впровадження широкомасштабного національного дослідження представлені в цьому звіті.

 

МЕДИЧНІ ПРАЦІВНИКИ ПРО ІНФЕКЦІЙНИЙ КОНТРОЛЬ: РІВЕНЬ ЗНАНЬ ТА ПОВЕДІНКОВІ ПРАКТИКИ. Аналітичний звіт 2012 р. 

Опитування проведене в листопаді 2012 р.

Мета дослідження – оцінити рівень знань медичних працівників з питань інфекційного контролю та їх застосування в практиці фтизіатричної та ВІЛ/СНІД служб. В опитуванні взяли участь лікарі фтизіатри та середній медперсонал протитуберкульозних установ, а також лікарі інфекціоністи СНІД-центрів у всіх регіонах, де проводилося дослідження.

 

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СОЦІОЛОГІЧНОГО ОПИТУВАННЯ ВІДВІДУВАЧІВ БІБЛІОТЕК «ЗДОРОВ'Я ЖИТЕЛІВ УКРАЇНИ. ВЕСНА 2013»

Мета дослідження: вивчення рівня і джерел обізнаності населення з питань туберкульозу і зацікавленості в актуальній інформації. Дослідження проводилось у квітні-травні 2013 року. Обсяг вибірки: 602 респондента

 

 

    РЕЗУЛЬТАТИ ЯКІСНОЇ ВИХІДНОЇ ОЦІНКИ ЗАХОДІВ З ПРОТИДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

Представлені у цьому документі результати якісної оцінки поточного стану системи контролю за ТБ в Україні, проведеної Проектом USAID, зададуть необхідний вектор у проведенні майбутніх тренінгів та кампаній з інформування громадськості, а також допоможуть скерувати зусилля Проекту для покращення якості надання медичних послуг у всій країні, що безпосередньо сприятиме зниженню рівня захворюваності на ТБ в Україні.