Статистика

19-а Доповідь про глобальну боротьбу з туберкульозом 

Такий звіт публікується з 1997 року і містить всеохоплюючу й оновлену оцінку епідемії ТБ та прогресу у профілактиці, лікуванні й боротьбі з цим захворюванням на глобальному, регіональному та національному рівні. У звіті містяться дані, надані 200 країнами, що представляють понад 99% випадків ТБ у світі.

 

Аналітично-статистичний довідник «Туберкульоз в Україні» за 2013 рік

Довідник розроблений спеціалістами ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» та ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України». 

 

Аналіз даних національної статистики за 2012 рік

Згідно офіційної статистики, епідемічна ситуація по туберкульозу в Україні поступово покращується, однак ситуація з мультирезистентного туберкульозу та ВІЛ-ассоційованного туберкульозу залишається досить тривожною. Для підтримки національних програм протидії туберкульозу в Україні протягом багатьох років працюють проекти USAID, до яких два роки тому долучився проект Глобального фонду протидії СНІДу, туберкульозу та малярії. Більшість проектних заходів та ресурсів сконцентровано у східних та південних регіонах України, що мають вищий за західні регіони України тягар туберкульозу.

У 2013 році в рамках Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» було проведено аналіз даних національної статистики з регіонів, що отримували підтримку з боку міжнародних проектів, у порівнянні із іншими регіонами. Також проводилося порівняння деяких офіційних даних серед регіонів, що підтримуються USAID. Порівняльний аналіз мав на меті висвітлити позитивні зрушення, що відбуваються в більш успішних регіонах, визначити причини недостатнього рівня успішного лікування хворих на туберкульоз, створити підґрунтя для прийняття рішень, а також визначити можливий внесок Проекту задля покращення ситуації.